“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
Batman’a 8 Milyonluk Hibe Desteği
Batman Belediyesi tarafından, Ajansımızın Güdümlü Proje Desteği kapsamında Ajansımıza sundukları “Batman için Yerel Pazar” projesinin imza töreni Mardin’de gerçekleştirildi. Başarılı bulunan projenin sözleşmesi Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ ile Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy tarafından imzalandı.

Ajansımızın toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine ev sahibi olarak Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ ile Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy katıldı. Ajansımızın Program Yönetim Birimi Başkanı Sihat Ferat Toktaş, proje konusunda basın mensuplarına kısa bir sunum yaparak kendilerine bilgi verdi.

İmza töreninde konuşan Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ, “Batman Yerel Pazar” projesinin 8 Milyon TL değerinde büyük bütçeli önemli bir proje olduğunu söyledi. Genel Sekreterimiz “Halk tarafından yerel adıyla “Alo Tavşo” olarak adlandırılan pazarın Batman için geçmişten günümüze kadar uzanan bir değeri vardır. Batman’ın simgesi haline gelmiş “Alo Tavşo” çarşısı Ajans’ın sağlayacağı yaklaşık 7 Milyon TL proje desteği ile modernize edilecektir” dedi.

Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy yaptığı konuşmada “Kentin en işlek ve yoğun çarşısı olan “Alo Tavşo” çarşısı, Batman’ın yöresel ve geleneksel ürünlerinin sergilendiği kültürel zenginliğini yansıtmaktadır. Bu proje ile birlikte çarşı, kentin tarihi ve mimari dokusuna hitap eden kültürel bir alışveriş merkezi haline getirilecektir” diyerek Ajansımıza destekleri için teşekkür etti.Batman yerel pazar projesinin amacı, Batman’ın simgesi haline gelmiş “Alo Tavşo” çarşısının dokusunun korunarak rehabilite ve modernize edilmesidir. Kentin bu önemli çarşısında temizlik ve hijyen açısından çevre kalitesinin artırılması, görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılması, cazibesinin artırılarak kentteki küçük işletmelerin gelir düzeyinin ve istihdam olanaklarının iyileştirilmesidir. Batman halkı ve ziyaretçileri açısından kentsel ticaret potansiyelinin geliştirilerek turizmle bütünleştirilmesi yoluyla ekonomik yaşamın canlandırılması ve kentsel yaşam kalitesinin geliştirilmesidir.

Projenin uygulanarak hayata geçirilmesinin ardından “Alo Tavşo” çarşısı esnafına yönelik müşteri ilişkileri, iş hijyeni, satış ve pazarlama konulu eğitimler düzenlenecek ayrıca çarşıyı tanıtan tanıtım filmi ve proje kitapçığı hazırlanacaktır.
"Dicle Kalkınma Ajansı"