“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
Cizre - Hopa Kardeşlik Köprüsü Projesine Destek Verdik
Cizre ile Hopa Ticaret ve Sanayi Odaları arasında oluşturulan "Kardeşlik Köprüsü"  projesine Ajansımız destek verdi.

Ajansımız bölgedeki paydaşlara yönelik olarak önem arz eden projelerde destek olmaya devam ediyor. Ajansımızın desteklediği projede Şırnak'ın Cizre Ticaret Sanayi Odası (TSO) ile Artvin'in Hopa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) arasında oluşturulan “Kardeşlik Köprüsü” projesi kapsamında Hopa TSO heyeti Cizre'ye ziyarette bulundu. Proje kapsamında Cizre’ye gelen 19 kişilik heyet çeşitli ziyaretler ve toplantılar gerçekleştirdi.

Hopa TSO heyetinin temasları kapsamında Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Faik Arıcan, Şırnak TSO Başkanı Osman Geliş ziyaret edildi. Yapılan görüşmelerde kardeşlik vurgusu, karşılıklı diyalog ve iletişim konuları ele alındı.

Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Bölgemiz içinde ve dışında işbirliklerinin kurulması sayesinde bölge kalkınmasına özellikle ticaret ve kurumsal bağların oluşması açısından önem veriyoruz. Bu sebeple paydaş kurumlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda Ajansımız olarak bölge hedeflerimize ulaşma maksadıyla önemli gördüğümüz projelere destek oluyoruz. Artvin Hopa Ticari Heyeti’nin Cizre’yi ziyaret edip Cizre TSO ile işbirliği geliştirmesi ve bu bağların ilerleyen dönemde artmasını ümit ediyoruz" dedi.

Yapılan ziyaretlerde açıklamalarda bulunan Ticaret ve Sanayi Odaları yetkilileri bu ülkenin kardeşlik köprüleriyle barış ve huzur ülkesi olmasını arzuladıklarını söylediler. Cizre TSO Başkanı Salih Sefinç yaptığı konuşmada bu ziyaretlerin kaynaşmaya vesile olacağını söyledi. Hopa TSO Başkanı Akyürek'te Hopa Limanı'nın uluslararası ticarette en makul fiyatlarla Cizreli iş adamlarının kullanımına açık olduğunu kaydederek, iki oda arasında ticaretin gelişmesi için düşünce ve fikir alt yapısının sağlam olduğunu kaydetti. Görüşmelerde ticaret ve turizm konularında somut adımlar atılması noktasında kararlar alındı.
"Dicle Kalkınma Ajansı"