“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
Emitt 2019 Fuarında Dicle Bölgemizi Tanıtacağız
Ajansımız EMITT 2019 Turizm Fuarı'nda, faaliyet gösterdiği TRC3 Bölgesi'ndeki Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illeriyle birlikte katılarak tanıtımlarını sağlayacaktır.

Dünyanın en büyük dört turizm organizasyonundan biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 31 Ocak - 3 Şubat 2019 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli uluslararası fuarı olan Emitt bu yıl 23’üncü kez kapılarını ziyaretçilere açacaktır.

Ajansımızda faaliyet gösterdiği TRC3 Bölgesindeki Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illeri ile birlikte kapsamlı bir katılım sağlayacaktır. Dört ilimizin Valilik İl Kültür Turizm Müdürlükleri ve Belediyeleriyle yaptığımız iş birliği sonucunda ilde bulunan seyahat acenteleri ve otellerinin yanı sıra şehrin turistik yerleri tanıtılacaktır. Ajansımız Emitt Fuarı’na katılım sağlayarak Bölge illerimizin tanıtılmasına, turizmcilerin iş birlikleri geliştirmesine ve sektör kuruluşlarının turizm alanında ortaklaşa çalışmalar yürütmesine destek olacaktır.

Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Kalkınmanın yerel potansiyelin harekete geçirilmesiyle gerçekleşebileceğinin farkında olarak Bölgemizdeki paydaşlarımızla iş birliği içerisinde olmak önceliğimizdir. Ajansımızın faaliyet gösterdiği TRC3 Bölgesi, başta kültür ve inanç turizmi olmak üzere pek çok farklı turizm alanında önemli bir potansiyele sahiptir. Önümüzdeki gelecek dönemlerde, turizm kalkınmanın öncü sektörü haline gelecektir. Bu nedenle Ajansımız, Bölge’nin diğer kurum ve kuruluşları ile birlikte, turizm sektöründe oldukça etkili olan Emitt Fuarı’nda illerimizin tanıtılmasına yönelik çalışmaların koordinasyon ve finansmanını üstlenmiştir” dedi.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı iç ve dış turizm alanında oluşturduğu fırsatlar nedeniyle Türkiye’nin turizmde gösterdiği gelişmenin sembolü haline gelmiştir. Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinin turizm zenginliklerini, yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere ve tatil planı yapmakta olan tüketicilere sunmaktadır.

Emitt'e her yıl olduğu gibi bu yılda dünyanın çeşitli ülkelerinden tur operatörleri, seyahat acenteleri ve turizm basını katılacaktır. Fuar yurtiçinden ve yurtdışından uluslararası katılımcı ve ziyaretçilerle tanışma, yeni iş birlikleri gerçekleştirme, ayrıca mevcut ilişkilerin geliştirilmesi için turizm profesyonellerinin önemli bir buluşma noktası olacaktır. Bu sayede yerli ve yabancı turizmcilerin profesyonel bir ortamda iş bağlantıları yapmaları ve ülkenin turizm gelirlerini artıran sözleşmelere imza atmaları hedeflenmektedir.
"Dicle Kalkınma Ajansı"