“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu’ndan Ajansımıza Ziyaret
Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu yönetimi Ajansımıza gelerek Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ'ı ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Genel Sekreterimiz federasyon üyelerine Ajansımızın çalışmaları konusunda bilgi verdi.

Basın meslek kuruluşlarının en üst çatı örgütlenmesi olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’na bağlı Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu yönetim kurulu üyeleri Mardin’de bir araya geldi. Üç gün sürecek olan programın ev sahipliğini Güneydoğu Anadolu Federasyonu Başkanı, aynı zamanda Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Mehmet Çelik yaptı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan dokuz ilden oluşan "Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu" yönetimi Ajansımızı ziyaret gerçekleştirdi. Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ kendisini ziyaret eden Federasyon üyelerine, Ajansımızın faaliyet gösterdiği TRC3 Bölgesi'ndeki Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerinde Ajans’ın yaptığı çalışmalar konusunda detaylı bilgi verildi.

Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, gazetecilerin toplumun sesi, gözü ve kulağı olduğunu, kamuoyu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlattığını söyledi. Basın mesleğinin olayları doğru, tarafsız bir biçimde yansıtmak, toplumu bilgilendirmek, yanlışlıkları sorgulamak, yönetenle halk arasında köprü vazifesi gibi çok önemli görevi yerine getirdiğini dile getirerek; kalkınmanın da en önemli ayaklarından ve olmazsa olmazlarından biri olduğunu belirtti.

Ajansımıza gerçekleştirilen ziyarete, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyon'a bağlı olan Mardin'in yanı sıra Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Siirt, Şırnak, Adıyaman ve Kilis olmak üzere dokuz ilin yönetim kurulu üyeleri katıldı.
"Dicle Kalkınma Ajansı"