“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
Nusaybin ve Midyat'ta Petrol ve Gaz Emareleri
Arp Petrol'ün, Mardin'in Nusaybin ve Midyat bölgesinde yaptığı sismik ve fizibilite çalışmalarında, bir petrol yatağında bulunabilecek emarelere rastlandı.
Borsa İstanbul'da hisseleri işlem gören AR Tarım Organik Gıda'nm yüzde 99, 9 iştiraki olan Arp Petrol Arama Üretim Sondaj AŞ, Mardin'in Nusaybin ve Midyat bölgesinde petrol arama faaliyetleri öncesi sahada sismik ve fizibilite çalışmalarına başladı. Toplam 49 bin 486 hektar olan petrol arama sahasında yapılan araştırmalarda, bir petrol yatağında bulunabilecek 'emarelere' rastlandı.

KUYU AÇILABİLİR
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde 4 yıl boyunca petrol arama hakkına sahip olan Arp Petrol, Türkiye'nin zengin doğalgaz ve petrol yataklarının bulunduğu Güneydoğu'da Midyat, Nusaybin ve Şırnak'ın belli bir bölümünde çalışma yürütüyor. Önümüzdeki günlerde tam nihai raporların sonucuna göre ya yeni bir sismik ya da direkt olarak sondaj yapılarak kuyu açma çalışmalarına başlanacak.

15 MİLYON TL'LİK YATIRIM
AR Tarım Organik Gıda A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şehmus Arslan, "Daha önce kamu ve özel sektör tarafından yaklaşık 400 kilometrekareyi kapsayan sismik çalışmaların tamamını son teknolojik gelişmelere istinaden yeniden işlemeye başladık ve yorumladık. Sismik, saha ve kuyu çalışmaları bittiğinde bölgede 15 milyon TL civarında yatırım yapmış olacağız" dedi.
"Dicle Kalkınma Ajansı"