“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
Paris SIAL 2018 Uluslararası Gıda Fuarına Katıldık
Fransa’nın Paris şehrinde düzenlenen SIAL 2018 Uluslararası Gıda Fuarı’na Ajansımızın öncülüğünde Bölgemizden ihracatçı 7 firma ile katılım sağladık.

Fransa’nın Paris şehrinde düzenlenen SIAL 2018 Uluslararası Gıda Fuarı’na Ajansımızın öncülüğünde Bölgemizden İhracat kapasitesi yüksek Mardin’den üç, Siirt’ten iki, Şırnak ve Batman’dan birer firma olmak üzere toplam yedi firma ile katıldık. Fuara Ajans olarak Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ başkanlığında Dış İlişkiler ve Fonlar Birimi Başkanı Murat Erçin, Ajan uzmanları Aylin Erkol, Emine Tuğba Alpaslan, Burak Özer ve Muhasebe Yetkilisi M. Necat Kaya olmak üzere altı kişilik heyet katıldı. İlk defa Bölgemiz firmaları ile beraber gerçekleştirilen yurtdışı fuar organizasyonu fuara katılan firmalar açısından oldukça verimli geçti. Ajans uzmanlarının desteğiyle birçok uluslararası firma ile iş birliği gerçekleştiren firmalar sektörleri açısından uluslararası pazarlara ulaşma imkânı buldular.

Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ, yerel potansiyeli harekete geçirmek için uluslararası pazar gücüne ulaşılmasının bölgemiz açısından önem arz ettiğini söyledi. Katılımcı firmaların gerçekleştirdiği iş birliği görüşmeleri hakkında Ajans olarak bilgi alışverişinde bulunmamız gerektiğini ve fuarın işlevselliğini sürdürülebilir kılmayı hedeflediklerini ifade etti. Fuara katılan firma yetkililerine ve Ajans uzmanlarına gerçekleştirdikleri organizasyon ve iş birliği için teşekkür etti. Ajansımızın bundan sonrada bu tür destekler vermeye devam edeceğini belirtti.

Dünya gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası olan, 194 ülkeden 160 Bin ziyaretçi girişinin gerçekleştiği ve 7 bin 200 uluslararası firmanın katılımcı olarak temsil edildiği SIAL Paris Fuarı beş gün sürdü. İhracat ve yatırım getirilerini arttırmak, gıda sektörüne yönelik yenilikleri ve teknolojileri yakından takip edebilmek ve yeni pazarlar keşfetmek açısından Fuar, katılımcı firmalar için bir iş ağı oluşturulmasına katkı sağladı.

SIAL 2018 Uluslararası Gıda Fuarı’nda Türkiye Pavillonu’nu ziyaret eden Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, Ajansımızın öncülüğünde gerçekleştirilen fuar çalışması için Genel Sekreterimize iyi niyetlerini ifade etti.

Ajansımızın desteğiyle Bölgemizden yedi ihracat firmasının İTO işbirliği ile katılım sağladığı “SIAL 2018 Uluslararası Gıda Fuarı” sonunda Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ Bölgemizden katılım sağlayan firmalara katılım belgesi takdim etti.
"Dicle Kalkınma Ajansı"