“Değişim Hep Birlikte Mümkün”
Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Batman’da “Milli Ekonomi Güçlü Sanayi” Programına Katıldı
Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank Batman’da Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen “Milli Ekonomi Güçlü Sanayi” buluşması adlı programa katıldı. Programda “Batman İli Destekleri ve Sanayiye Yönelik Talepler” başlıklı sunumda Ajansımızın Batman’a sağladığı destekler anlatıldı.

Ajansımızın Yönetim Kurulu Üyesi olan Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından organize edilen “Milli Ekonomi Güçlü Sanayi” buluşması programında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Batman’ın iş dünyası ile bir araya geldi. Programa Batman Valisi Hulusi Şahin, Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Ak Parti Batman Belediye Başkan Adayı Murat Güneştekin, Ak Parti Batman İl Başkanı Abdullah Akif Gür, Batman Üniversitesi Rektörü Aydın Durmuş, Ajans Genel Sekreterimiz Yılmaz Altındağ ile Batman iş dünyasının temsilcileri ve çok sayıda iş adamı katıldı.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Batman Bölge Müdürlüğü Kristal Park tesislerinde gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını ev sahibi Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir yaptı. Ardından Ajansımızın Yönetim Kurulu Üyesi olan Batman Valisi Hulusi Şahin tarafından “Batman İli Destekleri ve Sanayiye Yönelik Talepler” başlıklı bir sunum gerçekleştirildi. Vali Şahin yaptığı sunumda Ajansımızın bugüne kadar Batman’a sağlamış olduğu destekler konusunda bilgi verdi.

Daha sonra kürsüye gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptığı konuşmada iş dünyasına hitaben şunları söyledi: “Sizler ekonominin üretken gücüsünüz. Sizler yatırım yaptıkça, istihdam oluşturdukça ekonomide çarklar dönüyor. Hükümet olarak her zaman yanınızdayız. İş ve aş söz konusu olduğunda devletimiz bütün imkanlarını seferber ediyor, etmeye de devam edecek. Nisan ayı sonuna kadar sağlayacağınız her ilave istihdam için üç ay boyunca prim ve vergilerin yanı sıra çalışanınızın maaşını da devlet olarak biz karşılayacağız. Aralık 2020’ye kadar her yeni istihdamın SGK prim ve vergilerini 12 ay boyunca biz ödeyeceğiz. Gelin bu imkanları kullanıp daha çok kişiye iş kapıları açın. Her zaman söylediğimiz gibi üretim olmadan büyüme olmaz.”

Programın sonunda Batman Valisi Hulusi Şahin ile Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a günün anısına plaket ve Batman’ın simgesi olan petrol kuyusu maketi takdim edildi.
"Dicle Kalkınma Ajansı"